Site Rengi

Samsun Ceza Avukatı

01.05.2020
950
Samsun Ceza Avukatı

Samsun Ceza Avukatı, yargılama esnasında tehlikede kişi özgürlüğü ve güvenliğini en iyi şekilde muhafaza etmeye çalışan yargı unsurudur. Savunma Makamı olarak tasvir edilen ve müdafisi olduğu sanık için en iyi sonucu elde etme gayesinde olan avukat, yargılamaya konu olan olayın tüm sürecini detaylı bir şekilde inceleyerek lehe durumları ortaya çıkarır. Bu sayede tüm okların üzerine döndüğü sanık için bir çıkış kapısı aranır. Aslında tüm bu sürecin yönetilmesinde asıl olan ve netice elde etmeye yardımcı olacak olan iyi bir araştırma gücüdür. Bu sağlanabildiğinde yasanın elverdiği ölçüde öncelikle beraat kararı mümkün değilse de lehe olabilecek en iyi sonuç elde edilebilir. Samsun avukatları güncel düzenlemeleri de takip etmektedir. Bu düzenlemelerden en sonuncusu Yeni İnfaz Yasası olarak gösterilebilir. Nisan ayında meclisten geçen düzenleme ile işlediği bir suçtan dolayı mahkûm olup da cezaevinde bulunan kimseler için Denetimli Serbestlik ve Koşullu Salıverme şartlarında değişime gidilmiştir. Kişinin işlediği suça göre bu yeni düzenlemeden yararlanabilmesi farklı şartlara bağlanılmıştır.

Ceza yargılaması kimi suçlarda Asliye Ceza Mahkemelerinde kimi suçlarda ise Ağır Ceza Mahkemelerinde yapılmaktadır. Bu durum sanığa isnat edilen suçun niteliğine göre değişmektedir. Yargılama neticesinde verilen karar eğer kanunda öngörülen nitelikleri taşımaktaysa bir istinaf dilekçesiyazılarak karar Samsun Bölge Adliye Mahkemesine taşınabilir. Bu makamın verdiği karar da sanık lehine değilse bu kez Yargıtay başvuru dilekçesi yani temyiz dilekçesi yazılarak Yüksek Mahkemede kararın bir kez daha incelenmesi amaçlanır. Tabi tüm bu işlemlerin Ceza Muhakemesi Kanununda öngörülen süreler içerisinde yapılması gerekmektedir. Aksi halde istenilen netice alınamayacaktır.

Samsun Ağır Ceza Avukatları

Kanun koyucu bazı suçların yargılamasının Ağır Ceza Mahkemesinde yapılmasını öngörmüştür. Bir başkan ve iki üyenin oluşturduğu Ağır Ceza heyetine savunma makamı olarak bir Samsun Ağır Ceza Avukatı iddia makamı olarak da bir Cumhuriyet Savcısı eşlik eder. Söz konusu makamda yargılananların cezaları istisna suçlar hariç müebbet hapis cezasına ya da 10 yıl ve daha üzeri hapis cezalarına mahkûm edilenlerdir. Bunun dışında; yağma (gasp) suçu, kasten adam öldürme suçu, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçu, taksirle öldürme suçu, irtikap suçu, zimmet, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve hileli iflas suçlarının yargılaması da Samsun Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacaktır. Öngörülen cezaların alt sınırının yüksek olması nedeni ile yargılama sırasında bir ceza avukatı Samsun ile birlikte çalışılması tavsiye olunur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.