Site Rengi

Samsun Ceza Davası Avukatı

18.04.2020
603
Samsun Ceza Davası Avukatı

Suç yoğunluğunun yüksek olduğu illerden Samsun‘da iyi bir Ceza avukatı bulabilmek için kapsamlı bir araştırma yapılması gerekiyor. İnsan özgürlüğünün söz konusu olduğu, yargılamayı yapan mahkemenin verecek olduğu karar ile kişinin belki de uzun yıllar hapiste kalacağı bir yargılamanın çok iyi bir şekilde yönetilmesi gereklidir. Kimi sanıklar tarafından “ben kendimi savunurum” ya da “arzuhalciye bir dilekçe yazdırırım” düşünceleri öne sürülüyor olsa da bu düşünce ziyadesiyle yanlıştır. Çünkü; yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sürecin profesyonelce yürütülmesi gereklidir. Bunu en iyi sağlayacak olan da hiç şüphesiz bir ceza davası avukatıdır. Yargılama kişi hürriyeti ile doğrudan ilişkili olduğundan mevzuat ve kanun da sürekli güncellenmekte. Normal bir vatandaşın bu mevzuatı sürekli takip edebilme ve lehine olan hükümlerin uygulanabilmesi için çaba gösterebilmesi de kendisinden beklenememekte. Belirtilen bu sebepler ile hak kayıpları ile karşılaşmamak için en azından danışan olarak bir avukat ile görüşülmeli ve hukuki görüşüne başvurulmalıdır. Samsun’da Ceza davasına bakan mahkemeler ilk derece mahkemeleri ve Bölge Adliye Ceza Daireleridir.

Atakum Ceza Davası Avukatı

Suç yoğunluğunun fazla olduğu Atakum’da ceza davası avukatı olarak çalışan Fatih ÖZDEMİR Avukatlık Bürosu, İlkadım ilçesinde bulunmaktadır. Mesafenin yakın olması ve mahkemelerin de İlkadım ilçesinde bulunması sebebi ile ilçedeki ceza davalarına da bakmaktadır. Bir ceza yargılamasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan ilki “Şüpheden sanık yararlanır ilkesi” olarak gösterilebilir. Savunmanın bu ilke çevresinde oluşturulması sanık lehine olacaktır. Unutulmamalıdır ki kişi kendi suçsuzluğunu ispatlamak zorunda değildir. Mahkemenin suçu hiçbir kuşkuya yer bırakmadan kişiye isnat edebilmesi halinde kişiye ceza verilmesi söz konusu olacaktır. İşte iyi bir ceza avukatının amacı da bu isnadın yapılabilmesini engellemektir. Ceza yargılaması genel itibari ile az duruşma yapılan bir dava türüdür.

Bafra Ceza Davası Avukatı

Nüfus yoğunluğuyla öne çıkan Bafra’da Ceza Davası görülen ilçelerden biridir. Yine ilçede avukat sayısı yetersizdir. Bu nedenle İlkadım Ceza davası avukatları da ekseriyetle Bafra’ya gidip gelmektedir. Sıklıkla görülen davalardan biri Ağır Ceza davalarıdır. Bir başkanın etrafında oluşturulan Ağır Ceza Mahkemelerinde iki de üye bulunmaktadır. Üyelerin birinin yanında ise savcı bulunmaktadır. Kanunda hapis cezasının yüksek olarak öngörüldüğü suçların yargılamaları Ağır Ceza Mahkemelerinde yapılmaktadır. Eğer Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanmakta iseniz süreci iyi bir şekilde yönetmeniz gerekir. Bu nedenle süreç boyunca bir avukat ile çalışılması kişinin yararına olacaktır. Ceza davalarında ilk derece mahkemesi kararları önce Bölge Adliye Mahkemelerine daha sonra da Yargıtay’a gönderilerek tekrar incelenmesi istenilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.