Site Rengi

Samsun Sigorta Avukatı

Samsun Sigorta Avukatı

Samsun Gazi Caddesi üzerinde bulunan Fatih ÖZDEMİR Hukuk Bürosu, sigorta konusunda yaşanan uyuşmazlıklarda örneğin; sigorta sözleşmelerinde, araç değer kaybı tazminatlarında, ölümlü ve yaralamalı kazalarda sigorta avukatı olarak çalışmaktadır. Tecrübemiz ile birlikte kapsamlı araştırma gücümüzü birleştirerek belirtilen uyuşmazlıklarda maddi ve manevi tazminat taleplerinizi çözüme kavuşturmak öncelikli hedefimizdir.

Samsun’da Sigorta Hukuku Konusunda Uyuşmazlıkları İçin Çözümler

Sigorta hukuku, bir kaza sonucunda meydana gelen olumsuz durumun yani zararın; karşılanmasını güvence altına alan üçüncü şahsa -bir sigorta şirketine- başvurma imkanı tanıyan bir hukuk dalıdır. Sigorta sözleşmeleri, sigorta şirketlerini zararı karşılama yükümlülüğü altına sokar. Ancak tek başına sözleşmelerin yaptırım gücü çoğu zaman yeterli olmayabiliyor. Böyle durumlarda Sigortacılık Kanunu, Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri devreye giriyor. Eğer araç değer kaybı tazminatı söz konusu ise uyuşmazlığın karara bağlanmasında yetkili yer Sigorta Tahkim Komisyonları olacaktır.

Bu kapsamda Samsun sigorta avukatı olarak sigorta sözleşmelerinden kaynaklanan hak ve alacaklarınızı; hem tüketici hem de sigorta şirketi tarafının lehine sonuç verecek şekilde neticeye bağlayabiliyoruz. Yargılama makamında elde ettiğimiz neticenin İcra kanalı ile tahsilinde de yanınızda oluyoruz.

Hayat Sigortaları, sigorta yaptıranın kendi ölüm riskini bir sigorta şirketinde üçüncü kişi lehine sigorta ettirmesidir. Ülkemizde sıklıkla banka kredilerinde görülür. En büyük problem ise kredinin erken kapanmasında hayat sigortasının ne olacağı oluşturur. Zira sigortanın primleri peşin ödenmiştir.

Sigorta Hukukunda Verdiğimiz Hizmetler

Fatih ÖZDEMİR Hukuk Bürosu, Samsun ve çevre illerde; aşağıda bahsedilen alanlarda faaliyet göstermektedir.

  • Sigorta sözleşmesi hazırlanması ve düzenlenmesi,
  • Kaza sonucu araç değer kaybı tazminatlarının tahsil edilmesi,
  • Sel, yangın ve deprem gibi doğal afetler neticesinde sigorta alacaklarının tahsil edilmesi,
  • Hayat Sigortalarında aleyhe olan hususların çözüme kavuşturulması,
  • Sigorta şirketlerinin tüketiciden alacaklarını tahsil etmesi husunda sigorta primleri icra takibi başlatılması.

Daha detaylı bilgi alabilmek ve uyuşmazlık konusunda bize danışmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.