Site Rengi

Samsun’da Arzuhalci ve Dilekçe Yazdırmak

Samsun’da Arzuhalci ve Dilekçe Yazdırmak

Samsun’da Arzuhalci ve Arzuhalciye dilekçe yazdırmak başlıklı bu makalemizde hukuki bilgisi olmayan ancak ucuz dilekçe yazdıkları yanılgısı ile vatandaşlar tarafından tercih edilen arzuhalcilerden bahsedeceğiz. Gerçekten de her dava ve her durum kendi özelinde hukuk bilgisi ve birikimi gerektirmektedir. Yine dava dilekçesi yazdırmak için mevcut olaylar incelenmelidir. Ancak Samsun Arzuhalci olarak çalışan kimseler her olay için aynı dilekçeyi kullanmakta, hukuki dayanaktan uzak, dava neticesinde vatandaşı olumsuz olarak etkileyecek dilekçeler yazdırmaktadır. Özellikle ceza davaları, boşanma davaları, anlaşmalı boşanma protokollerinde tercih edilen arzuhalciler davaların olumsuz ve istenmeyen şekilde sonlanmaları sonucunda hak kayıplarına uğrayan vatandaşlar ile ilgilenmemekte onlara yardımcı olmamaktadır. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için hukuki yardımın bir avukattan alınması gerekir.

Samsun’da Arzuhalci Fiyatları (Dilekçe Ücretleri)

Sanılanın aksine arzuhalciler ucuz fiyatlı dilekçeler yazmamaktadır. Gerçekten de olay ile ilgilenmeden sadece tarafların isimlerini değiştirerek yazdıkları dilekçeler için vatandaştan yüksek tutarlar talep eden arzuhalciler, avukatlara kıyasla çok daha fazla ücret almaktadır. Arzuhalci dilekçe ücretleri genellikle dilekçe başınadır. Bir davada dava dilekçesi, cevap dilekçesi, cevaba cevap dilekçesi, beyan dilekçeleri ve nihai kararın istinaf, temyiz dilekçeleri ile en az on beş dilekçe sunulması gerekir. Her dilekçe için 250 tutarında bir ücret alan arzuhalciler, hiçbir duruşmaya girmeden ya da vatandaşa yardımcı olmadan yaklaşık olarak 4.000,00 TL tutarında ödeme almaktadır. Hal böyle iken vatandaşın bir avukat ile çalışmak yerine Samsun’da Arzuhalci ile çalışmaları mağdur olmalarına sebebiyet vermektedir.

Samsun’da Dilekçe Yazdırmak

Samsun mahkemelerinde görülmekte olan dava ve diğer işleri için dilekçe yazdırmak isteyenlerin arzuhalciler yerine avukatlar ile görüşmeleri çok daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır. Zira bir avukat bilgi ve birikimi ile hem dilekçe yazacak hem de vatandaşa yol gösterecektir. Günümüzde pek çok vatandaş haklarında açılan davaları önemsememekte daha sonra ise olumsuz bir karar çıktığında büyük üzüntü ve zarara uğramaktadır. Bu nedenle hukuki süreçler için bir uzman görüşü alınmalı izlenecek yol avukat yardımı ile belirlenmelidir. Samsun’da dilekçe yazdırma ücretleri ise avukatlık asgari ücret tarifesi ile belirlenmektedir. Hukuki süreçlerin parça parça değil de bir bütün olarak yürütülmesi daha faydalı olacaktır. Bu nedenle yalnız dilekçe yazdırmaktan ziyade davanın tamamında avukat ile çalışılması müspet olacaktır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.