Samsun Tazminat Davası Avukatı

Samsun Tazminat Davası Avukatı

Samsun bulunduğu nüfusu itibariyle her yıl pek çok Tazminat Davası görülen bu nedenle de avukatı sayısının fazla olduğu bir şehir. İçerisinde bulunduğu Karadeniz bölgesinin ticari ve insan yaşamı imkanı olarak en aktif şehirlerinden biri olan ilimiz; her yıl çevre vilayetlerden de yeni göçler almakta ve nüfusunu arttırmaktadır. Sürekli artan insan sayısı ile birlikte şehirde yaşanan ya da yaşanabilecek uyuşmazlık sayısı da buna bağlı olarak artmaktadır. Kanun koyucu bu durumun önüne geçebilmek için haksıza karşı haklı olanı koruma altına almaya çalışmaktadır. Eğer bir kişi bir başkasının davranışı ile zarar görmüş ise hem hukuki hem de cezai olarak lehine olan pek çok kanun hükmü bulunmaktadır. Lehe hükümlerden biri de zarar görenin Tazminat davası açabilme ve alabilme hakkıdır. Ancak bir tazminat davası açılmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk nokta somut olayda; kanunda aranan şartların mevcut olup olmadığıdır. Diğer bir nokta ise bu şartların mevcut olduğuna dair kanaatin yargılamayı yapan hukuk mahkemesi hakiminde oluşturulması gereklidir.

Atakum Tazminat Davası Avukatı

Nüfusunun yoğun olması nedeniyle Atakum, Tazminat Davası sıklıkla görülen ve uzman avukat yoğunluğu bulunan bir Samsun ilçesidir. Kanunda tazminat alınabilecek dava türleri pek çok farklı şekilde bulunmaktadır. Bunlardan biri de İş Kazası Tazminatı. Çalıştığı iş yerinde ya da iş yerine bağlı yerlerde kaza geçirerek malul olan işçi ya da işçi hayatını kaybetmiş ise yakınları tarafından açılan bu dava İş Mahkemelerinde görülmektedir. Başta iş kazası olmak üzere tazminat davalarında asıl olan mahkeme huzurunda kendini ifade edebilmektir. Bu sebeple de tazminat davalarında taraf olan kişi ve kurumların bir avukat yardımı alarak hareket etmelerini tavsiye etmekteyiz. Bu sayede yargılama sırasındaki olası hak kayıplarının büyük ölçüde önüne geçilecektir.

Çarşamba Tazminat Davası Avukatı

Tarım ve sanayisi ile Çarşamba, Tazminat Davası görülen ve alanda bilgili avukat yoğunluğu bulunan bir ilçedir. Tazminat davaları sıklıkla Hukuk Mahkemelerinde görülmektedir. Bu mahkemeler çoğunlukla tek hakimlidir. Davalı ya da davacı tarafın yargılama sırasında kendisinin haklı olduğuna mahkeme hakimini inandırması gerekmektedir. Bu hususta da bir avukat yardımı alınmalıdır. Aksi halde tarafların kendileri yazdıkları dilekçelerde ya da bir arzuhalci yardımı ile hazırlattıkları dilekçelerde olaya ilişkin pek çok husus atlanılarak büyük hak kayıplarına yol açılabilir. Daha sonra değiştirilmesi mümkün olmayan söz konusu dilekçelerde rakamsal bir hata olması bile davanın kaybına neden olabilecektir. Bu sebeple çevrenizde tavsiye edilen bir avukat ile görüşerek yardım almanızı öneririm.

Bafra Tazminat Davası Avukatı

İş imkanları ile öne çıkan Bafra’da Tazminat Davası görülen ilçelerden biridir. Yine ilçede avukat sayısı yetersizdir. Bu nedenle İlkadım Tazminat davası avukatları sıklıkla Bafra’ya gidip gelmektedir. Sıklıkla görülen davalardan biri Kıdem Tazminatı alacağıdır. İş sözleşmesi haksız olarak feshedilen işçinin iş verenini davalı olarak gösterip açacağı dava ile başta Kıdem Tazminatı Alacağı olmak üzere iş ilişkisinin sona ermesinden kaynaklanan; İhbar Tazminatı, Fazla Mesai Ücreti gibi haklarını devlet yardımı ile alabilecektir. Bu tür tazminatların talep edilirken hesaplamalarının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Aksi halde davacı işçi ya da davalı işveren büyük hak kayıplarına uğrayabilir. Bu nedenle bir avukat ile çalışılması kişi ya da kurumun yararına olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Murat dedi ki:

    Bir sitede kapıcı olarak çalışıyorum. 11 yıldır çalışmaktayım ve bu zaman içerisinde resmi ve dini bayramlarda mesai parası ödenmeden çalıştım. Hafta sonları ve senelik izinlerdede diğer iki arkadaşımla birbirimizin binalarına bakarak izin kullanabildik. Şimdi dava açsam 2 sahitle birlikte açtığım davayı kazanabilirmiyim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

    1. Av. Fatih ÖZDEMİR dedi ki:

      Merhaba Murat Bey, ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.