Site Rengi

Havza Boşanma Avukatı

14.02.2021
25
Havza Boşanma Avukatı

Havza boşanma avukatı, tarih ve kültürü açısından en nitelikli ilçelerden olan Havza’da avukat sayısı ise nispeten azdır. Bu gerekçe ile orada yaşayan vatandaşlarca boşanma davası avukatı Samsun’dan seçilmektedir. Zira burada uzman avukat ve seçenek sayısı çok daha fazladır. Özellikle yakın bir ilçe olması nedeni ile avukatın duruşmaya katılımı da mümkündür. Samsun ili Havza ilçesinde avukatlık hizmeti yürüten avukatlar arasından uzmanlık alanı aile hukuku olan ve nafaka, tazminat, velayet gibi dava türlerine bakmakta olanların sayısı bilinmemektedir. Bu kapsamda davanızın açılması ve takibi süreçlerinde bir Samsun Boşanma Avukatı ile iletişime geçerek bilgi almak önemlidir. En azından uzmanlık alanı bu tür davalar olan avukatça bir yol haritası oluşturularak dava takibi detaylandırılır.

Havza avukat ofisi telefon numarası ve irtibat bilgilerine iletişim sayfasından ulaşılabileceği gibi harici bilgi edinilmesi de mümkündür. Günümüzde neredeyse tüm insanların hukuki bir destek gereksinimi bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle aile hukuku davalarında yola çıkmadan önce bir Havza boşanma avukatı ile irtibat kurulmalıdır. Davanın anlaşmalı ya da çekişmeli olarak açılması noktasında tarafların mevcut durumu önem arz eder. Hızlı bir sonuca ulaşmak isteyenlerin anlaşmalı dava yolunu tercih etmeleri menfaatlerine olacaktır. Zira çekilmeli davalar nispeten daha uzun sürebilmektedir.

Havza Boşanma Avukatı Hizmetlerinin Kapsamı

Açılmış bir dava ya da yeni açılacak bir davanın mevcudiyeti durumunda özellikle boşanma hukuku kapsamında kalan durumlar için destek alınması gerekir. Hangi durumların bu kapsama girdiği ve aile mahkemesinin ilgilendiği davalarda aşağıda yer almaktadır. Tüm bu sürecin yürütülmesi sakinlik ve tecrübe gerektirir.

  • Anlaşmalı boşanma davaları,
  • Çekişmeli boşanma davaları,
  • Tazminat ve Nafaka davaları,
  • Ev ve arabanın paylaşılması davaları,
  • Çocukların velayetleri davaları,
  • Velayetin değiştirilmesi davaları,
  • Nafaka bağlanması davası.

Sayılanların dışında da dava sayısı çoğaltılabilir. Örneğin çiftin düğünde takılan altınlarının paylaşılması ve eğer harcanmış iseler tekrar yerine koyulmaları için ziynet alacaklarına ilişkin bir dava açılacaktır. Tüm bu davaların bir avukat ile takip edilmesi; tarafların yaşayabilecekleri hak ve menfaat kayıplarının önüne geçecek, lehlerine bir durum oluşturacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.